Реновація житлового фонду та зниження енергоспоживання

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, який призначений Президентом України Віктором Януковичем, керівник напряму «Реформа житлово-комунального господарства», визначив одним з пріоритетних завдань зниження енергоспоживання у житловому фонді та розробку проектів енергоефективної санації житлових кварталів.

Хід реалізації ініціатив Міністра був обговорений під час семінару-наради, яка відбулася 28 лютого 2013 року в Мінрегіоні за участю представників місцевих органів влади.

Під час семінар-наради були обговорені питання щодо підвищення енергоефективності житлових будинків та досвід з реалізації пілотних проектів. Директор Департаменту житлової політики Мінрегіону Віталій Шаповаленко висвітлив позитивний досвід розробки та реалізації проектів підвищення енергоефективності будинків, а також зазначив необхідність подальшого удосконалення законодавства з енергозбереження у житлових та громадських будівлях, що матиме значний економічний та соціальний ефект.

Міський голова Жовкви Петро Вихопець поділився досвідом з розробки проекту комплексної термомодернізації кварталу, який у 2012 році став учасником національного проекту «Енергоефективне місто України»: «У 2012 проведені роботи з модернізації систем теплопостачання, опрацьовано технологічні рішення і розроблено ТЕО комплексного проекту впровадження І етапу роздільного збирання твердих побутових відходів, виготовлено проектну документацію на модернізацію систем водопостачання та водовідведення, проведено заміну 240 світильників вуличного освітлення з лампами 500 Вт на натрієві лампи 100 Вт».

Успішну реалізацію проектів зі зниження енергоспоживання у житлових будинках представив начальник управління житлово-комунального господарства Донецької міської ради Валерій Литвинов «Джерела фінансування проектів, в основному, — місцевий бюджет. З 2004 року за рахунок коштів місцевого бюджету на реалізацію проектів з енергозбереження виділено 112, 2 млн. гривень».

Директор з розвитку та інвестицій ПрАТ «Стек» Микола Романец презентував пілотний проект з комплексної термомодернізації житлових масивів міста Києва Виноградар, Мінський, Теремки загальною вартістю близько 3 млрд. гривень.

Тетяна Степанкова, заступник Голови Правління ГО «Українсько-Німецький Форум», віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців, акцентувала увагу на інвестиційній привабливості проектів комплексної термомодернізації будинків.

Також учасники семінар-наради обговорили питання можливих схем фінансування проектів, зокрема на засадах державно-приватного партнерства.

Джерело — www.minregion.gov.ua