У відповідності з кодексом комерційного обліку електричної енергії, що затверджений постановою НКРЕКП України від 14.03.2018р. за №311 (зі змінами) (далі ККОЕЕ) введене поняття «Послуги комерційного обліку електричної енергії«. Це послуги із забезпечення комерційного обліку електричної енергії на ринку електричної енергії, що визначені Законом України «Про ринок електричної енергії».

Згідно положень ККОЕЕ послуги комерційного обліку поділяються на чотири частини (ролі постачальника послуг комерційного обліку (ППКО)):

  • роль ОЗКО (оператор засобів комерційного обліку) — становлення, налаштування (зокрема параметризація), заміна, розвиток, введення та виведення з експлуатації, а також технічна підтримка та обслуговування ЗКО, їх програмного та апаратного забезпечення;
  • роль АТКО (адміністратор точок комерційного обліку) — адміністрування ТКО, пов’язаних з ними ЗКО, областей комерційного обліку, учасників ринку та ППКО;
  • роль ОЗД (оператор зчитування даних) — зчитування результатів вимірювань (первинних даних комерційного обліку) та даних про стан ЗКО, контроль якості зчитування, формування первинних даних комерційного обліку та їх передача ОДКО;
  • роль ОДКО (оператор даних комерційного обліку) — отримання даних від ОЗД;
    формування, обробка, перевірка, валідація, зберігання, архівування та передача валідованих даних комерційного обліку АКО, суміжним ОДКО, учасникам ринку та споживачам.

ТОВ «Компанія «Енергосистеми» є ППКО у ролях ОЗД та ОЗКО (посилання на реєстр ППКО).

В ролі ОЗД наша організація виконує функції по зчитуванню даних комерційного обліку та передає їх до оператора системи розподілу (ОСР).

Виконується зчитування даних та передача даних на базі програмного забезпечення ASKUE.Net.

Таким чином, в рамках з вимогами діючого законодавства, ТОВ «Компанія «Енергосистеми» має можливість надавати послуги ППКО споживачам на базі програмного забезпечення ASKUE.net, що дає споживачам можливість не розробляти власну АСКОЕ, не обслуговувати її, а за невелику абонплату отримувати якісні послуги комерційного обліку, отримуючи суттєву вигоду (дивись таблицю 1).

Економічний ефект користування послугами ППКО з використанням ASKUE.Net за рахунок:
  • виключення вартості  проектних робіт;
  • виключення вартості на впровадження АСКОЕ;
  • відсутність витрат на обслуговування  системи.

Ми пропонуємо вам якісні послуги комерційного обліку (зчитування та надання даних з розрахункових приладів обліку, щоденна передача макетів до ОСР та інших зацікавлених сторін (постачальники електроенергії))

Структурная схема ASKUE.NetВсе необхідне серверне обладнання вже в наявності та знаходиться в ТОВ «Компанія «Енергосистеми». На Ваше підприємство встановлюється лише комунікаційне обладнання та, при необхідності, міняються лічильники електроенергії. Витрати на GSM-зв’язок  підтримку роботи серверного обладнання та ПЗ (програмне забезпечення) несе наша Компанія. Контроль збору даних, оперативне реагування на відсутність даних, контроль каналів звязку, відправлення щоденних макетів по споживанню виконуємо ми. Вже зараз до ASKUE.net підключене близько 500 точок обліку більш ніж 50 підприємств.

За допомогою ASKUE.net можна організувати технічний обліку енергоресурсів по підприємствах споживачів.

Пример экранной формы ASKUE.Net

Пропонуємо свої послуги по проектуванню, монтажу, налагодженню, здачі систем обліку та супроводження систем любої складності.

Зв’язатися з нами можна через форму зворотнього зв’язку внизу цієї сторінки.