Що таке елеваторний вузол і як його заміна допоможе знизити рахунки за опалення?
Велика частина теплових вузлів існуючого житлового фонду оснащена застарілими тепловими пунктами з елеваторними вузлами, в яких відсутня можливість регулювання в залежності від температури зовнішнього повітря і, як наслідок, відсутня можливість оптимізувати витрати теплової енергії. Чому так відбувається і що з цим можна зробити вже зараз?
Елеваторний вузол — елемент системи опалення, який дозволяє знизити температуру теплоносія, що надходить з ТЕЦ або районної котельні, до «оптимального» рівня.
Навіщо це потрібно або що відбувається насправді?
Теплоносій (гаряча вода) подається трубопроводом до житлових будинків. Трубопроводів всього два: що подає (підводить гарячу воду до будинку) і зворотній (здійснює відведення теплоносія, який віддав тепло, назад в котельню).
Температура теплоносія на вході може коливатися в залежності від віддаленості від ТЕЦ, розташування будинку і т.д. Детальніше про це ви можете дізнатися в статті.
Згідно з чинними нормами, при температурі теплоносія вище 95-105⁰ С, його не можна подавати в опалювальну систему, його потрібно охолодити. Якщо температура теплоносія вище 95-105⁰ С, в роботу вступає елеваторний вузол. Але чи все так добре на практиці?
Який принцип роботи елеваторного вузла?
У теорії, елеваторний вузол перемішує високотемпературний теплоносій на вході та охолоджений теплоносій зворотної магістралі, після чого «не перегріта» вода подається в опалювальну систему житлового будинку.
Насправді ж, елеваторний вузол не має температурних датчиків і "йому все одно" якої температури воду він змішує. Елеваторний вузол змішує завжди. І ось тут ми повертаємося до питання про те, що температура теплоносія, що надходить від ТЕЦ, може різко відрізнятися від теоретичних норм і не контрольоване змішування не завжди може йти на користь споживачам.
Які функції виконує елеваторний вузол?
З усього вище сказаного, робимо висновок, що елеваторний вузол виконує лише функцію змішування.
Переваги елеваторного вузла:
- нескладний пристрій;
- невисока вартість;
- не вимагає підключення до електромережі для своєї роботи.
Недоліки елеваторного вузла:
- повністю відсутня можливість регулювання температури води на виході з елеваторного вузла;
- невиправдано завищена витрата споживаного теплоносія;
- якісна робота тільки при дотриманні температурних графіків зовнішньої мережі теплопостачання (тобто при подачі теплоносія з дійсно високою температурою);
- для ефективної роботи елеваторного вузла необхідно точне дотримання технологічних умов (перепад тиску між трубопроводом подачі та зворотнім в діапазоні 0,8-2 Бар; точний розрахунок кожної деталі елеватора)
ІТП з погодним регулюванням — повноцінна альтернатива стандартному елеваторному вузлу
Технології безупинно розвиваються і на зміну елеваторним вузлам приходять апарати з автоматизованим регулюванням температури подаваного і зворотного теплоносія. Першим по ефективності заходом, що дозволяє дійсно підвищити енергоефективність будівлі, є заміна застарілих теплових пунктів елеваторного типу на сучасні індивідуальні теплові пункти (ІТП) з погодним регулюванням.
В якості базового рішення по заміні елеваторного вузла компанія ЕнергоСистеми пропонує автоматизований вузол змішування з погодною корекцією на базі контролера MVC-WEB.
Контролер керує двоходовим регулюючим клапаном, підтримуючи задану температуру (Т1) теплоносія, що подається в систему, з корекцією по температурі зовнішнього повітря (Тнв) та циркуляційним насосом.
Для зручності експлуатації є web-інтерфейс для дистанційного керування системою опалення та відображення регулювання на смартфоні або ПК.
Особливості системи:
- зручний інтерфейс користувача;
- повідомлення про тривоги та розсилка аварійних повідомлень;
- читання і зміна поточних параметрів контролера;
- настройка розкладів для контурів опалення та ГВП
Компанія ЕнергоСистеми пропонує виконати повний комплекс робіт по установці ІТП, від проєктування до введення в експлуатацію. Ми отримуємо обладнання безпосередньо з заводу-виготовлювача і готові забезпечити найкращі ціни на ринку при дотриманні належної якості. Вартість виконання всього комплексу робіт розраховується індивідуально й залежить від технічних характеристик об'єкта — потужності, наявного перепаду тиску і т.д.
Зацікавлені? Ми готові надати детальну інформацію після попереднього обстеження вашого будинку. Залишити заявку ви можете за телефонами (061) 228-228-0
або пишіть нам